Privátní a komerční čistící služby

Residential & Commercial Professional Cleaning Services

VERTIKUTACE

Vertictation

    Na jaře, jakmile teploměr stoupá nad 12° C, probouzí se tráva k novému životu. V zimě byl trávník nějakou dobu zanedbáván. Zbytky po sečení, odumřelá tráva a listí vytvořily na trávníku houbovitou vrstvu. To je ideální výživa pro plísně a zárodky nemocí. Navíc udržuje tato vrstva zeminu dlouhodobě vlhkou, čímž vznikají ideální podmínky růstu mechů. Velmi rozšířené druhy trávy jako anglická tráva se za těchto nepříznivých podmínek dostávají často do tísně. Rychle rostoucí rostliny zaberou veškeré světlo a potlačují růst trávy.

Vertikutaci trávníku, včetně sběru plsti a po dohodě i přihnojení trávníku zajistí náš pracovník. Vertikutátor si tedy nemusíte půjčovat, platit kauci, zaškolovat se s obsluhou ani být v časovém stresu.

Mám zájem o vertikutaci    Telefonická objednávka na 702 068 876

   Pravidelnou vertikutací tráva získá opět dostatek místa, světla a vzduchu. Vertikutace se provádí zpravidla jednou až dvakrát ročně (jaro a podzim), na intenzivně zatěžovaných plochách i častěji. Hloubka zá­sahu by běžně neměla přesáhnout 3 mm. Po­kud to umožňuje konstrukce stroje je možno provést i hlubší prořezání tzv skarifikaci). Po vertikutaci je vhodné přihnojení trávníku. Přírodní hnojiva obohacují půdu a vytvářejí potřebný humus v půdě. Ideální hnojivo by mělo obsahovat minimálně základní živiny – dusík, fosfor a draslík. Kvalitní hnojiva ještě obsahují také hořčík, který velmi dobře působí na vlastní barvu trávníku a do značné míry ovlivňuje vzhled trávníku.

 

 

Hlavní zásady provedení vertikutace

  • Trávník v prvním roce po založení vertikutaci zpravidla nevyžaduje.
  • Před provedením vertikutace trávník nízko posečeme.
  • Za normálních okolností nepřekračujeme hloubku vertikutace 3 mm.
  • Po vertikutaci je vhodné trávník přihnojit, nejlépe dlouhodobě působícím hnojivem s vyváženým poměrem živin pro trávníky a lehce zapískovat ostrým křemičitým pískem v dávce 3-5 l/m2. Travní drn lehce narušený vertikutaci je v optimálním sta­vu i pro aplikaci půdního kondicionéru v průběhu vegetace.
  • Na silně prořídlých plochách může­me vertikutační nože nastavit hlouběji a do narušeného povrchu půdy provést dosev trávníku regenerační travní směsí, opět spojený s přihnojením.
  • Vertikutace je účinným opatřením i v boji proti mechu v trávníku.

 

© 2020 CLEAN HOUSE

Your clean home / Your clean office